Opwerken naar.....................beter

Gepubliceerd op 12 mei 2022 om 11:33

Afgelopen week stond Afdeling 3 Oost Brabant in Dizy la Gros met de duiven van hun leden. De voorspellingen waren prima dus problemen werden er niet of nauwelijks verwacht. Het was de verwachting dat de duiven niet vroeg gelost konden worden gezien het aanrij schema. Daarnaast was het ter plaatse ook bewolkt en was het onmogelijk om de duiven vroeg te lossen. Om 10.30 uur kregen de duiven het sein om te vertrekken. Aan de westkant van het land kon je zien (buienrader) dat er bewolking, regen en op sommige plaatsen ook onweer in de lucht zat. Na een paar weken oost in de wind was het nu noord-west. Het verloop van de vlucht was grillig. Ik zit nu 20 jaar in Brabant en heb nog nooit meegemaakt dat duiven van de samenspelen BCC en Oss niet bij de eerste 200 duiven zitten van de Afdeling. Dan moet er iets geweest zijn waardoor dit een feit is geworden. De vroegste duiven zaten dan ook helemaal aan het Oosten van onze Afdeling (overigens voor de 2e week achtereen). Uiteraard is het mooi dat het oosten ook eens mee kan. Ook zijn er dan liefhebbers die gelijk zeggen. Zie je wel dat je aan de oostkant ook vroeg kan draaien en die liefhebbers moeten nu niet meer zeuren dat de duiven altijd westelijk trekken. Hier moet ik dan om lachen want dit zijn natuurlijk reacties van liefhebbers die tegen beter weten in, ook gezien de uitslagen van de BCC en Oss, dit zeggen. Duiven vliegen nu eenmaal een veel westelijke lijn dan iedereen denkt. Liefhebbers uit Roosendaal melden met 2 jaar geleden al dat ze, als we op zondag vliegen, onze duiven over zien komen. En ik verzeker je......., Roosendaal naar het Oosten van onze Afdeling is gewoon 90 a 100 km. Hier kunnen de duiven niets aan doen maar wel onze besturen. Als je het eerlijker wil maken moet je zorgen dat de duiven in het midden van je Afdeling binnenkomen. Hoe??? Gewoon oostelijker gaan lossen. Midden van je Afdeling nemen en 100 km Oostelijker lossen en dan wordt het al een stuk eerlijker. Maar goed ook onverwachte vluchten hebben een winnaar en dat was ik niet in ieder geval. Kijk voor de uitslagen.

 

Op eigen hok gaan het prima gezien de tijd en energie die ik erin steek. En ik moet zeggen als je er niets van verwacht dit een aardig stukje rust bij je brengt. Dit jaar staan voor mij de Midfond maar vooral Eendaagsefond vluchten op mijn vizier om de duiven daar goed te hebben. Kan je dit plannen? In mijn optiek wel. Het begon dit jaar al met heel laat te koppelen en de eerste paar vluchten op nest te spelen. Beter voor de rust van de duiven en beter tegen het koude weer. Deze week staan ze voor het eerst een volle week op weduwschap. Ook deze week geprobeerd om de duiven 2x per dag te laten trainen. Lukt niet altijd maar goed. Aankomend weekend de 1e Midfondvlucht en we gaan zien of deze manier van werken ook daadwerkelijk zijn vruchten af gaat werpen. Heel veel succes allemaal!!!

Reactie plaatsen

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst.